Kancelarija NUVO grupe od ukupno 1.500 kvadratnih metara zauzima čitav sprat nove kule Alon Towers u srcu poslovnog centra u Tel Avivu.
Roy David Architecture je bio zadužen da dizajnira prostor koji odražava i žensku prirodu proizvoda koji je usredsređen na podatke, a to je revolucionarni prenatalni fetusni monitor koji znatno poboljšava segment zdravstvene zaštite koji je decenijama ostao nepromenjen.
Kompanija, osnovana 2007. godine, posvetila se razvoju tehnologija nosivih, senzorskih tehnologija za zdravlje trudnoće. NUVO Grupa je transformisala iskustvo trudnoće povezujući majke i lekare sa informacijama u realnom vremenu koje omogućavaju zdravstvenim radnicima da bolje upravljaju iskustvom kako za majke tako i za bebe, istovremeno smanjujući troškove zdravstvenih sistema. Osnovni izazov u dizajnu bio je stvoriti prostor koji ne govori samo o prirodi jedinstvenih proizvoda koje NUVO Grupa stvara i razvija, već i da pruži raznovrsna radna okruženja koja će omogućiti jedinstven i visoko tehnički rad zaposlenih u kompaniji; rad od testiranja tekstila i razvoja i algoritama, do marketinga i finansija.
Rešenje je bilo da se stvori platforma “HUB” za istraživanje i razvoj, dinamičan i višenamenski otvoreni prostor, koji će smestiti celi tim za istraživanje i razvoj. Prostor se sastoji od različitih obalasti za sastanke i saradnju, koji se kreću od privatnih prostorija do formalnih soba za sastanke. HUB je takođe dom za nekoliko laboratorija kompanije, što olakšava pristup zaposlenima koji svakodnevno koriste opremu. Sam prostor je bio planiran da pruži osećaj privatnosti i funkcionalnosti. Dizajneri su radili sa stolarijom kako bi napravili prilagođene višenamenske komade nameštaja koji stvaraju pregrade između timova, kao i da osiguraju zaposlenima integrisane površine za pisanje i skladištenje u blizini radnih stanica.
Jezik dizajna je usko povezan i inspirisan jedinstvenom prirodom primarnog proizvoda kompanije, čiji je dizajn mekan i ženski u prirodi, ali čija je funkcija i razvoj zasnovan na složenim podacima i tehnologiji. Dizajner je izabrao elegantne i meke linije i boje, svetlo jasenovo drvo, maslinaste i koralne završne obrade, kako bi definisao prostor koji je sinhronizovan sa više linearnih elemenata koji se mogu videti, na primer, u detaljima prilagođenog nameštaja i elemenata na plafonu.
Rezultat je prostor u kom svi zaposleni s radošću borave, rade, druže se i razmenjuju ideje.
N.V.T.
Izvor ArchDaily
Foto Itay Benit