Police za Tv uređaje uglavnom zauzimaju centralni deo dnevnog boravka skoro svakog doma...
Danas se njihova funkcija proširila i na spavaće i dečije sobe, a ne retko se mogu videti i u prostorijama za obedovanje, jer je to jedna od neizostavnih razonoda savremenog društva.
Police postaju osnova, komad modularnog nameštaja, koji se menja u skladu sa zahtevima prostora i korisnika. Može se pretvoriti u pregradni zid, postajući tako arhitektonski element, koji unosi pokret u prostor i filtrira svetlost, ili unosi živost u kuću, tumačeći njenu dušu kroz predmete koji su na njoj izloženi.
U dnevnom boravku se uglavnom postavljaju na centralni zid, sa neizostavnim elementom – televizorom, koji najčešće i diktira njihov položaj u prostoru, u odnosu na svetlost. Trebalo bi obratiti pažnju da TV uređaj stoji bočno od svetla ili prozora, kako svetlosni zraci ne bi direktno bili usmereni na ekran. Posmatranje sa garnitura ili stolica je uglavnom u sedećem položaju, tako da su police više u odnosu na niske vitrine u spavaćim sobama, gde se televizor gleda u ležećem stavu.
Jako je važna činjenica da se TV uređaji postavljaju u visini očiju posmatrača, kao i na propisanoj udaljenosti od prostora za sedenje, što uslovljava dimenzije, oblik i visinu samih polica. U zavisnosti od navedenih uslova raspoloživog prostora i potreba, police se smeštaju nisko – horizontalno, visoko – vertikalno ili u kombinaciji. Mogu se postavljati iznad sedećih garnitura, pored kamina ili samostalno na zidu u punoj ili segmentnoj dužini.