Sve u ovom univerzumu se sastoji od energije - od životne sile do elementa zemlje, sve zajedno funkcioniše na jednoj ogromnoj energetskoj mapi.
Kineski koncept jina i janga zasnovan je na ovoj filozofskoj ravnoteži pozitivnih i negativnih sila u univerzumu. Feng Šui, koncept koji je svima nama jako dobro poznat, bukvalno prevodi kao „vetar i voda“. Kineska praksa manipulisanja životnom silom je ugrađena u kontrolu 'čija', što je protok energije. Ukratko rečeno, feng šui se fokusira na dve primarne energetske sile vetra i vode koje utiču na sve oblasti našeg života.
Ali, kako dizajnirati dom koji će biti u potpunom skladu sa ovim principima? Iako se čini kao prilično težak zadatak i nemoguća misija, stvari na kraju možda i nisu tako komplikovane kao što se čine. Zapravo, stručnjaci kažu da je samo važno ispuniti ova ključna pravila:
photo: shutterstock
Celokupno uređenje kuće
Feng Shui koristi principe inženjeringa i dizajna enterijera kako bi stvorio pozitivan uticaj u domaćinstvu a ključno je da je kuća dizajnirana sa simetričnim ili asimetričnim balansom. Trebalo bi da ima dobro dizajniranu spoljašnjost koja olakšava rast prirodnih elemenata, a da pritom ne ometa životnu sredinu. Feng šui naglašava kultivisanje što više prirodnih energetskih sila kako bi se održala ravnoteža Jin i Janga u domaćinstvu.
photo: shutterstock