Dekorativni detalji čine da prostorija odiše lepotom, zanimljivošću i da uživamo boraveći u njoj.
Mirisne sveće ne samo da prijaju oku, već i arome koje ispuštaju nadražuju naša čula. Iako je interesovanje za sveće češće među ženama nego muškarcima u našem modernom dobu, sama izrada svieća je bila prilično muška veština. Naročito u srednjem veku, trgovina svetiljkama (svećama) bila je od vitalnog značaja za kraljevstva i sela.
Svetlost je očigledno bila neophodna i ta svetlost je dolazila iz voska ili lojnih (životinjskih masti) sveća. Preduzeća, domovi, parohije i sl. svi su se oslanjali na dobavljače, što je činilo prilično unosnom profesijom za srednjevekovne zanatlije. Danas, kada sveće nisu praktična potreba, one mogu biti dekorativni romantični detalj u muškom ambijentu i u bilo kojoj prostoriji. Sveće zaista mogu biti veoma meditativne i promišljene.
Mnogo je zabavnije naučiti kako napraviti mirisne sveće nego ih kupovati. Svojim blagim sjajem i nežnim parfemom vanile, lavande sandalovine, kafe ili burbona, ne postoji ništa tako opuštajuće kao što je čitanje tokom letnjih večeri uz sveće koje ste sami napravili.
Da, prodavnice su pune svih vrsta mirisnih sveća, ali vam je mnogo zabavnije naučiti kako se kuvaju svieće. Možete da napravite sveće sa mirisom koji odgovara - nije teško i samo će vaša mašta ograničiti vaše dizajne. Jedna od najvećih prednosti izrade svieća je prednost izrade jedinstvenih mirisa, oblika i boja.
Iako vam predlažemo da koristite sintetička mirisna ulja za vaše sveće, možete koristiti i eterična.To je uzbudljivo zato što vam daje dovoljno prostora za eksperimentisanje
Biće vam neophodne
- Vosak pahuljice od soje
- Boja za sveće
- Esencijalna ulja
- Tegle ili modle
- Eko fitilj i stabilizator
- Bambusovi ili štapići za ražnjić
Pogledajte video tutorijal kako da napravite sveću.