Potkrovlja se često smatraju previše mračnim i premalim da bi se u njima stvorilo nešto vredno pažnje.
Ali ne mora da bude tako, jer potkrovlje u sebi krije veliki potencijal samo mu je potrebno pristupiti na pravi način. Ovaj prostor je zapravo savršeno mesto za spavaću sobu. Čak i ako je prostor poprilično nizak i mali, za mesto koje služi za odmor čak je i to dovoljno. Spavaće sobe u potkrovlju mogu da budu koristan dodatak za porodicu koja je postala bogatija za nekoliko članova, ali i kao opcija svima onima koji vole mir i tišinu kada zaista žele da se odmore. Kako iskoristiti i dekorisati potkrovlje namenjena spavaćoj sobi, pogledajte u redovima koji slede.
UČINITE PROSTOR ŠTO SVETLIJIM
Ono što bi u pogledu dekora potkrovlja za spavaću sobu trebalo da izbegavate jesu tamnije boje. One vizuelno smanjuju prostor a to je efekat koji ne želite. Svetle boje s druge strane mogu učiniti da prostor izgleda veće i prostranije. Prednost bi trebalo da date jednoj boji, po mogućstvu beloj ili nekoj najbližoj beloj poput najsvetlije sive ili bež. Ne treba da se zadržite samo na zidovima kojih i nema baš puno, već belu boju iskoristite i na podovima i na kosinama. U svakom slučaju krovni deo treba da bude najsvetliji u celoj priči kako bi je maksimalno proširio. Ako postoje neke zanimljive krovne grede, njih ostavite u bojama drveta ili ih istaknite premazom neke tamnije boje, ali suptilno.
KORISTITE MINIMUM NAMEŠTAJA
Suština opremanja potkrovlja namenjenog za spavaću sobu je u tome da se zadržite na što manjoj količini nameštaja. Krevet u njegovom središnjem delu, mala komoda ili noćni sto kraj njega je zapravo sve što vam je neophodno. Svakako boja nameštaja treba da odgovara enterijeru, zato potražite svetliju boju drveta koja će uneti moderan efekat u prostor. Nameštaj u datom prostoru bi trebalo da postavite tako da prirodno svetlo ne remeti vaš san odnosno da vas suptilno budi. Dekor takođe svedite na minimalu birajući belu posteljinu, podne prostirke i zavese.